Handball tv ги објави платите на ракометарите на македонскиот и европски првак Вардар.

Најплатен е Игор Карачиќ со 15.500 евра месечно, по него следат Тимур Дибиров и Даинис Криштопанс со по 15 илјади евра месечно, а а капитенот Стојанче Стоилов е шести со 10 илјади евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.