Како словенечките портали ја пренесоа веста за победата на Вардар? Според нив „Северните Македонци“ се на престолот.

Очигледно Македонците и придавката „македонски“ останаа да живеат само во умот на Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.