Раул Гонзалес дојде во Вардар, наиде на мултинационален состав кој за кусо време почна да го строи на македонски. Кога отиде во ПСЖ, кога го научи и францускиот?

Селекторот на Македонија очигледно не е роден и талентиран само за тренер.

Погледнете како Гонзалес дава интервју на франуцскиRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.