Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски уште еднаш покажа дека е вистински лидер на португалски Порто.

Благодарение на одличниот настап на Митревски Порто победи во натпреварот од домашниот шампионат против Спортинг (33:27).

На овој натпревар Митревски запиша 14 одбрани од 27 удар. Сите одбрани од тој меч Порто ги објави на Фејсбук страната. Уживајте во одбраните на Митревски…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.