На осум минути до крајот, кога македонската репрезентација имаше водство од +5, селекторот побара тајм-аут, а изгледа тоа беше поради неговите попуштени нерви.

Немој да ми шутирате без везе, дајте до шанса…, вели Брестовац, видно нервозен.

Селекторот изгуби нерви, па можеше да се слушне и една пцовка во неговиот говор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.