Нашиот најдобар македонски ракометар Кире Лазаров на денешниот натпревар кој е од клучно значење за македонската ракометна репрезентација прослави уште еден јубилеј.

Имено, Лазаров го игра својот 40 мундијалски натпревар во кариерата, а за легендата да биде уште поголема, на сите натпревари, вклучувајќи го и денешниот со Чиле, ја тресел противничката мрежа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.