Македонскиот интернационалец, Филип Лазаров е позитивен на Ковид-19, јавуваат медиумите од Германија.

Според информациите, Филип се заразил за време на авионскиот лет од Скопје кон Германија. Лазаров не заминал на подготовки со екипата и направил тест, кој се покажал како позитивен.

Ракометарот на Ратинген во моментов се наоѓа во самоизолација и не покажува никакви симптоми

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.