Зоран Кастратовиќ и Металург се разделија. Тимот од Автокоманда на стартот на сезоната остана без предводник на клупата, засега не се познати причините, пренесува Спортмедиа.мк

Кастратовиќ успеа да ја исполни главната цел на Металург, пласман во групната фаза во Лига Европа, а по изолацијата, дојде шокатна вест, тој и челниците на клубот спогодбено ја раскинаа соработката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.