Драго ми е за нас, за овие момци што толку се трудеа во текот на цела сезона, горд сум на нив. Имаше секакви моменти од повреди, финасии, што ли уште не. Но во тимот се создава една голема енергија, хемија, играње како мали деца. Ние сме како една фамилија. Тоа се чувстува постојано. Вардар мора да остане на свои нозе, ова со ништо не може да се купи, рече вечерва од панорамскиот автобус ракометарот на Вардар Игор Карачиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.