Игор Карачиќ повторно е во Скопје, се врати „дома“, но овој пат во дресот на полски Киелце кој ќе игра со Вардар во Лигата на шампионите.

Карачиќ е вардарова икона, миленик на „Комитите“ и на публиката. Долги години го носеше „црвено-црниот“ дрес и беше важен дел од костурот на тимот кој освои две европски титули.

Трансферот во Киелце, Хрватот го направи пред стартот на оваа сезона.

gol.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.