Поранешниот ракометар на РК Вардар, Игор Карачиќ ја побара за жена неговата девојка, струмичанка Душица Андоновска, која го покажа свршувачкиот прстен преку својот профил на „Инстаграм“.

Карачиќ е заедно со Андоновска година дена, а сега ги брани боите на Кјелце од Полска.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.