Асистенцијата на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов за време на финалето во Лигата на шампионите помеѓу Вардар и Веспрем е прогласена за најдобра измината сезона.

Хрватот успеа да ја измами одбраната на Унгарците на чело со Благотиншек и со луцидно додавање од земја го пронајде пикерот, кој реализираше во голот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.