Ракометарот на Вардар, Игор Карачиќ, по завршувањето на оваа сезона ќе го напушти таборот на македонскиот и регионален шампион и ќе се пресели во редовите на полски Кјелце.

Ова го објави неговиот менаџер Милош Павичевиќ на Фејсбук, притоа не објавувајќи дел од деталите на овој трансфер, туку само дека хрватскиот репрезентативец потпишал тригодишен договор најголемиот полски клуб Кјелце.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.