Сите ве сакам, на совршен македонски јазик ги поздрави единствениот Германец на Фајнал фор турнирот во Келн, Кристијан Дисингер насобраните граѓани на скопскиот плоштад.

За него веќе одомаќениот Тимур Дибиров, рече: Какво време дојде, Германец да сака да живее во Македонија!

Дисингер возбуден и полн со адреналин се заблагодари за поддршката од соиграчите и од навиначите, пеејќи „Ајде, ајде, Вардаре…’

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.