Селекторот на Египет Пародно пред денешниот меч против Данска  одржа мотивациски говор на своите момци. Тој им порача дека мора да веруваат во себе

„Најважно е дека Египет е меѓу осмуте најдобри репрезентации. Не сакам да чувствувате притисок за следниот натпревар. Треба да запамтите дека играте еден меч, 60. минути. Од денеска натаму сакам да размислувате само позитивно, тоа треба да го врежете во вашите глави. Не сакам да слушам изговори, ова е вашиот сон“, им рече Парондо.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Handball Egypt 2021 (@egypt2021)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.