Некогашниот вардарец, Илија Абутовиќ, стана македонски зет. Ракометарот на Рајн Некар Левен викендов во Скопје ја овековечи својата љубов со Македонката, Сања Стојчевска.

Како и повеќемина други ракометари, кои се решија свадбите да ги направат во овој период меѓу двете сезони, a на свадбата во еден од скопските локали присуствуваа многу пријатели и роднини на младоженците, како и повеќемина соиграчи на Абутовиќ.

(Извор – 24ракомет.мк)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.