Сташ Скубе и Тимур Дибиров го имаа потегот на денот на мечот Вардар-Мотор. Словенецот едноставно ја сокри топката и со вртење му ја додаде на соиграчот кој лесно поентираше.Погледнете ја оваа магија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.