Ракометниот клуб „Вардар“ синоќа на „Златна бубамара на популарноста“ ја доби наградата за спортски успех на годината. Нивното качување на бина беше најавено од коментаторите на „Спорт арена“ Стеван Стевановиќ и Сретен Рашковиќ кои фантастично го коментираа успехот на „Вардар“ во настапина на Лига на шампиони.

Додека ракометарите на „Вардар“ излегуваа на сцената, дуото „Некстајм“ ја пееше „Ја излези, Ѓурѓо“, целата сала е на нозе , по три минутен аплауз , на Вардарци им ја доделуваат златната буба мара за спортски успех на годината.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.