Ракометарот што цели седум сезони го носеше дресот на европскиот шампион Вардар и освои две европски и многу титули на домашна сцена, од следната сезона нема да биде член на „црвено-црното“ семејство.

Тој денеска си замина од македонската престолнина и се одјави со песната „Ние сме шампиони“…

Од лето тој ќе биде член на полскиот шампион Келце.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.