Македонскиот ракоемтен миленик не ѝ е миленик на власта, но кога победува, сите се чувстввуаат должни да му се додворат или да му честитаат. Барем така да станат забележливи во сета еуфорија во чијшто центар е Вардар.

Па така, градоначалникот на Скопје влера најави групно гледање на финалето на лоштад, премиерот им честита на Твитер, а пак министерот за надворешни работи по победата во полфналето и пред денешното финале на Твитер напиша: Иде Вардар! И да погинеш, колку можеш, ќе се спасиш 🙂

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.