Во новата сезона средниот бек Анте Гаџа и десниот бек Јосип Векиќ ќе бидат дел од тимот на Вардар 1961, соопштија од македонскиот тим.

Гаџа потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“, а Векиќ ќе остане во Скопје до 2024 година.

Двајцата доаѓаат од ППД Загреб, а се очекува да бидат замени за Скубе и Криштопанс

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.