Илјадници граѓани во Скопје во понеделникот навечер ги дочека играчите на „Вардар“ кои во неделата по втор пат  станаа прваци на Европа во ракомет.

23:55 Автобусот со играчите стигна во центарот на Скопје, Глетката е величенствена

23:30 Автобусот со прваците се движи кон плоштадот „Македонија“, а илјадници граѓани на улиците стојат и ги чекаат јунаците на Македонија. Играчите се расплакаа кога ги видоа снимките од плоштадот. На ваквата сцена не можеа да останат рамнодушни.

Навистина плачам по ова што го видов, рече голманот Милосавлев кога му покажаа што го чека.

извор index.hr

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.