Хрватска слави.По голема борба Коцкестите ја совладаа Норвешка со 29-28 во меч кој имаше два пати по пет минути продолженија. Кога сите помислија дека мечот ќе оди во седмерци, Муса од пикерска позиција им го донесе големото финале задутре против победникот од мечот Шпанија-Словенија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.