Машката сениорска репрезентација на Македонија во овие моменти го игра последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година.

Противник е селекцијата на нашиот јужен сосед, а при претставувањето на репрезентациите и интонирањето на химните цела сала ечеше во еден глас, “Македонија”…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.