Во новата сезона боите на Металург ќе ги брани грузиското десно крило Реваз Чантурија (37), кој по девет години се враќа во Автокоманда, каде и ја започна својата интернационална кариера.

Чантурија во Металург дојде во 2004 година од екипата на Шевардени од Тбилиси и остана во текот на следните шест сезони.

По Металург, Чантурија беше дел од Вардар, Зомимак, Пелистер и Струга.

Искусниот Грузиец, кој има и македонско државјанство, со Металург потпиша едногодишен договор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.