На вториот контролен меч одигран во Скопје, ракометарите на РК Вардар триумфираа, овјпат против АЕК со 31-24 (14-11).

Грчкиот тим допатува како победник на турнирот во Струга што заврши викендов, и одигра неколку контролни средби со македонски тимови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.