Го избравме потешкиот пат, дефинитивно ќе ни биде потешко со домаќинот Австрија отколку со Чешка, но нема да се предадеме, ќе дадеме се од себе, изјави бекот Филип Кузмановски за „Екипа“, по поразот од Чешка (25-27) во мечот од 2. коло на Европското ракометно првенство.

Според него, киксот се случил во вториот дел, кога се разигра десниот бек на Чешка, кој е најдобар шутер на Чешка, а во ритам влегоа и останатите играчи од бековската линија.

Штета бидејќи пропуштивме одлична шанса, рече Кузмановски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.