Вардарци денеска имаат можност да играат против своите поранешни колеги Карачиќ и Душебаев, па овој дуел ќе има и една сосема поинаква димензија.

Тренерот Кокшаров ќе може да смета на услугите на десниот бек Даинис Кристопанс, кој го превитка зглобот на дуелот против Војводина.

Натпреварот меѓу Вардар и Киелце може да го гледате на следниот ЛИНК.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.