Ова е многу добро, знаевме дека сме шемпиони, но оваа слика во Скопје е одлична. Јас мислев дека игравме добро, само им реков на играчите треба да мислите дека можеме. Јас само сакав да им докажам дека можат да победат, рече вечерва тренерот на Вардар од панорамскиот автобус. Ова не е само една екипа, се надевам дека секој Македонец е среќен, истакна Парондо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.