Црвено-црните конечно пристигнаа во Келн каде во недела во полуфиналето на Лига на шампиони ќе се соочат со ракометарите на Барселона. Летот на македонските шампиони претходно беше откажан, па мораа да патуваат преку Диселдорф, од каде продолжија со автобус.

Во хотелот „Радисон блу“ ракометарите беа пречекани од голем број на новинари и фоторепортери.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.