До крајот на неделава Филип Талевски треба да стави 2 годишен договор со Рк Вардар 1961.

Германски Балинген и Филип Талевски ја завршија соработката по една сезона, нашиот репрезентативец е слободен играч.

Бундеслигашот на својот фејсбук профил му се заблагодари на Талески за соработката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.