Поранешниот капитен на Вардар, Филип Лазаров, кој од Келн ги бодреше „црвено-црните“, им ја честита победата на поранешните сотимци, но му се заблагодари само нему, на најзаслужниот, на играчот со број 5 – капетанот Стојанче Стоилов.


Филип Лазаров беше дел од најголемите клупски успеси, трите настапи во четвртфиналето на ЛШ, и двата освоени трофеи во СЕХА лигата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.