Екипата на Вардар 1961 попладнево презентираше две засилувања за новата сезона.

Двајца репрезентативци на Македонија во новата сезона ќе го носат „црвено-црниот“ дрес на македонскиот ракометен шампион.

Се работи за десното крило, Гоце Георгиевски, кој потпиша договор до 2022 година и левиот бек, Филип Талески, чија соработка ќе трае една година.

Последните три сезони десното крило Георгиевски ги мина во редовите на ЧСМ Букурешт во Романија, додека Талески од бундеслигашот Балинген

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.