Екипите на Еурофарм Пелистер и на Вардар ќе играат во финалето на 48. издание од Меѓународниот ракометен турнир во Струга.

Ова е епилогот по трите саботни натпревари во четвртиот натпреварувачки ден.

Двата финалисти групната фаза ја завршија со максимални три победи.

Постигнати резултати:
Охрид – Еурофарм Пелистер 2 26:22
Струга – Еурофарм Пелистер 16:28
Вардар – Бутел 25:17.

Покрај финалето, утре на турнирот ќе се играат и натпреварите за пласман:
за 3. место Охрид – Металург
за 5. место Прилеп – Бутел
за 7. место Струга – Еурофарм Пелистер 2.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.