-Ова е приказна која ако ја напишеш, луѓето нема да ти веруваат.

Вака ЕХВ го опиша неверојатниот успех на ракометарите на Вардар кои направија уште едно спортско чудо и ја освоија Лигата на шампионите. Македонскиот тим иако се соочуваше со многу проблеми низ текот на оваа сезона успеа истите да ги надмине и да стигне во Келн каде со две победи против Барселона и Веспрем дојде до втората европска титула во својата историја.

Легендарен настап на нашите момци!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.