Национален херој, ракометна легенда, специјалист за пенали.

Вака ЕХФ го претстави Кирил Лазаров кој повеќе од 20 години е дел од македонска ракометна репрезентација, во промо видеото за Европското првенство.

Со ваков ракометар и човек „Македонија може да почне да сонува“. Првенството се игра од 9-26 јануари идната година во Шведска, Австрија и Норвешка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.