ЕХФ, или поточно речено луѓето задолжени за ЕП 2020-та се доста активни и иновативни кога се во прашање социјалните мрежи. Па така, на официјалната фејсбук страница пред клучниот меч против Австрија објавија видео од Столе Стоилов како ја прави математиката за пласман во следната рунда.

Во следното видео Стоилов одговара и за тоа колку подгитвен за натпреварите на европското првенство…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.