Трета година по ред фајнал-форот во ракометната Лига на шампиони ќе биде збогатен со учеството на македонскиот гигант Вардар.

„Црвено-црното“ семејство повторно ги израдува своите фанови и преку незаборавниот четвртфинален двомеч со ПИК Сегед обезбеди нова виза за „Ланксес“ арената во Келн. Европската куќа на ракометот веќе започна со одбројување на големиот спектакл, а преку моќно видео им посака добредојде на вардарци во Келн:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.