Ждрепката за групната фаза на Лига Европа, наместо денеска ќе се влече утре од 11 часот, поради позитивниот тест на ковид-19 на член од техничкиот персонал на ЕХФ задолжен за спроведување на разните протоколи.

Металург своите противници ќе ги чека од шестиот барабан, а вториот македонски претставник, Еурофарм Пелистер, е сместен во третиот барабан. Поради полудиригираната ждрепка, македонските клубови не можат да се најдат во иста група.

Првично ждрепката беше закажана за денеска во 11 часот во Виена, Австрија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.