Ракометот не е само пари, порачаа од Сегед ракометарите на Вардар Дејан Милосављев и Стојанче Столов, иконата и капитенот на Вардар, кој вечерва третпат по ред се пласираше во Фајнал фор во Келн.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.