Македонската репрезентација се враќа од Струмица со голема победа над Грција. Иако играа во супстандардни услови нашите ракометари го оправдаа статусот на фаворити.

Најубавиот потег на дуелот го имаше дуото Кирил Лазаров-Гоце Георгиевски. Фантастичен цепелин кој ја крена на нозе публиката, а ја дотолчи Грција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.