Двајца во актуелниот европски шампион Вардар се позитивни на корона.Тоа е причината што не се отпатува на дуелот со Париз Сен Жермен.

Станува збор за еден фудбалер и еден член на стручниот штаб. За оваа одлука веќе е информирана ЕХФ и сите ракометари ќе бидат тестирани.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.