Драчевци во петокот ги поздравија европските шампиони во ракомет. Иако почнаа подготовките, ракометарите на Вардар најдоа време да се подружат со жителите на населбата, па се нагостија во пицеријата „Ла гондола“. На вечерата дојде и поранешниот ракометар на Вардар, Игор Карачиќ, кој уживаше во вечерта со своите поранешни соиграчи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.