Европскиот и македонски ракометен првак Вардар е близу до договор со аргентинскиот репрезентативец Пабло Симонет, пишува шпански „handball100x100“.

Вардарци се во потрага по среден бек, а еден од опциите е Симонет. Пред извесен период тој потпиша за Сиудад Енкантада, но Аргентинецот сака да игра во европските купови. Наводно, тој немал ништо против на трансфер во Македонија поради настапите на Вардар во Лигата на шампионите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.