Германецот во редовите на Вардар Кристијан Дисингер не можеше да ги сокрие емоциите истакнувајќи дека оваа ноќ никогаш нема да ја заборави.

Ова е е..но добра ноќ која никогаш нема да ја заборавам. Ја сакам Македонија… Ве сакам сите, порача Дисингер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.