Вардарци само што не пристигнале на плоштадот „Македонија“ каде што ќе се одржи централната прослава на европскиот трофеј

Кристијан Дисингер во Келн беше единствениот Германец кој се радуваше на трофејот, како дел од РК Вардар. Вели дека Барса и Веспрем се добри тимови…

Беше тешко, мора да се признае. Но, тогаш и се познава кој е најдобар. Барселона и Веспрем се добри тимови, можеби на имиња и многу посилни од нас, но Вардар на теренот покажа дека е најдобар. Многу сум среќен за освоениот пехар, изјави Дисингер.


Извор: Екипа

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.