Германскиот ракометар, Кристијан Дисингер вчера поради тешката повреда на левата рака, наместо на прославата на трофејот од СЕХА лигата беше во болница, а потоа на својот инстаграм профил се пошегува на своја сметка.

Барем мојот дрес беше на прославата. Фала ви на сите, напишал тој.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.