Македонија загуби во второто коло на Европското првенство во Австрија од селекцијата на Чешка. Пивотменот Столе Стоилов вели дека нашите промашувања од зицер ситуации беа клучни.

Што беше прсудно? Денеска ние промашивме, тие погодуваа кога требаше. Клучно беше тоа што требаше да даваме голови кога ни се укажуваа шанси, вели Стоилов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.