Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, кој игра во францускиот клуб „Нант“, објави фотографија со сопругата Љубица.

Двојката се пофали дека се на заедничко кафе, но со голем повод за славење.

Имено денеска сопругата на ракометарот слави роденден, па по тој повод Кире сподели убава фотографија на неговиот Инстаграм профил.

View this post on Instagram

HB🎂🥂

A post shared by Kiril Lazarov (@klazarov77) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.