Дамир Стојановиќ повеќе не е тренер на ракометарите на Металург. Клубот од Автокоманда ќе бара нов тренер.

Стојановиќ од Металург си заминува по само неколку месеци работа. Тој во Металург дојде летово.

Не се знае кој ќе биде наследникот на Стојановиќ, но се очекува клубот брзо да ја најде неговата замена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.